Łazik

integracja turystyczna

Rugia          Jesioniki          Mierzeja Kurońska          Bieszczady Ukraińskie i Borżawa          Roztocze          planowane integracje

04-05.08.2018 Słowacja: Tatry Bielskie i ścieżka w koronach drzew (integracja górska, 2 dni, 32 km)

W sierpniowy weekend zapraszamy na wyprawę na Słowację w piękne, kolorowe pasma górskie Tatry Bielskie oraz Magurę Spiską.

Tatry Bielskie - to część Tatr wysunięta najbardziej na północny wschód, leżąca na terenie Słowacji. Jeden z najpiękniejszych zakątków w Tatrach, znajduje się tu ścisły rezerwat i przebiega tylko jeden szlak turystyczny. Choć w tym miejscu obecne są liczne ścieżki myśliwskie i pasterskie, co ma silny związek z historią tych terenów, wszystkie ścieżki z wyjątkiem szlaku w poprzek Tatr Bielskich są niedostępne dla turystów.

Całodzienna wyprawa przez to piękne, widokowe, kolorowe pasmo górskie z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń, a przy odrobinie szczęścia spotkamy na szlaku występujące tu licznie duże kozice.

Bachledka

Kwestie organizacyjne:

Spotykamy się na Placu Bankowym w piątek 3 sierpnia o godzinie 23:00. Komfortowym autokarem dotrzemy do miejscowości Tatrzańska Łomnica na Słowacji skąd wjedziemy kolejką kabinową na wysokość 1750 m.

Łazikujemy na lekko tylko z niezbędnym bagażem, pozostały nasz bagaż będzie do naszej dyspozycji w miejscu noclegu. Nocujemy w pensjonacie w miejsowości Zdziar w pokojach z łazienkami.

Tatry Bielskie

W drugi dzień naszej wyprawy czekają nas nie mniej spektakularne i zapierające dech widoki. Odkryjemy mniej znane pasmo Magury Spiskiej, z której z widokowych polan rozpościerają się niesamowite panoramy z jednej strony na potężne Tatry Bielskie i Wysokie i z drugiej strony na Pieniny, Pasmo Radziejowej i częściowo na Gorce.

Kulminacją naszej wyprawy będzie oddana do użytku w 2017 roku ścieżka w koronach drzew, która jest obiektem wyjątkowym, stanowi połączenie wieży i tarasu widokowego oraz ścieżki edukacyjnej. Łączna długość trasy prowadzącej pomiędzy szczytami drzew to ponad 1200 m. Po drodze można korzystać z dodatkowych atrakcji i poznawać naturę korzystając ze specjalnych tablic informacyjnych. Doskonała lokalizacja w malowniczej Dolinie Bachledowej  zapewnia piękne widoki i świetną infrastrukturę turystyczną.

Powrót do Warszawy na Dworzec Centralny i Plac Bankowy planowany jest około godziny 1:00-2:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Plan wycieczki:

Dzień 1 (04.08.2018) - Tatry Bielskie: czas przejścia: 6 h 30 min - 7 h + przerwy, 18 km

Tatrzańska Łomnica - wjazd kolejką - Skalnaté pleso (schronisko, 1750 m) - Vel'ka Svišťovka (2038 m) - Zelene pleso (schronisko, 1541 m, 2 h) - Biele pleso (1613 m) - Vysne Kopske sedlo (1940 m) - Siroke sedlo (1826 m) - Ptasiowska Rówienka - Monkova dolina (935 m) - Zdziar (880 m)

Dzień 2 (05.08.2018) - Magura Spiska:  czas przejścia: 4 h + przerwy + ścieżka w koronach drzew, 14 km

Zdziar (880 m) - Javorinka (1209 m) - Magurka (1196 m) - Slodicovsky vrch (1167 m) - ścieżka w koronach drzew Bachledka - wieża widokowa - Bachledowa Dolina

Magura Spiska

Zelene pleso i schronisko

Bachledka - ścieżka w koronach drzew

Koszt górskiej integracji turystycznej wynosi 325 PLN i obejmuje:

- przejazdy komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Tatrzańska Łomnica oraz Zdziar - Warszawa, klimatyzacja, rozkładane fotele, DVD,

- transfer bagażu do miejsca noclegu,

- nocleg z pościelą w pokojach 2, 3 i 4-osobowych z łazienkami w pensjonacie w miejscowości Zdziar,

- niedzielne śniadanie w miejscu noclegu,

- ubezpieczenie na 2 dni w SIGNAL IDUNA: koszty leczenia - 10000 EUR (w tym koszt akcji ratunkowej do 6000 EUR), NNW - 15000 PLN,

- przygodę na szlaku i wieczorną integrację w fajnej grupie,

- opiekę pilota oraz mapki z trasami.

Powyższa kwota nie obejmuje pozostałych posiłków oraz kosztu przejazdu kolejką kabinową (Tatrzańska Łomnica - Skalnaté pleso) - wjazd 16 EUR, ścieżka w koronach drzew Bachledka - 9 EUR.

Wymagane odpowiednie przygotowanie kondycyjne. Na szlaku w Tatrach Bielskich dwa trudniejsze momenty, w jednym miejscu łańcuchy, schronisko na trasie. Łazikujemy po górach i zwiedzamy na lekko. Każdy wychodzi na szlak na własną odpowiedzialność.

Jeżeli masz ochotę na weekendową wyprawę górską na Słowacji wypełnij formularz zgłoszeniowy lub wyślij wiadomość na

e-mail podając imię, nazwisko oraz numer telefonu.

Integracja Turystyczna - tel. 881 032 210, 511 449 244, integracja.turystyczna@gmail.com