Łazik - integracja turystyczna - Czarna Hańcza - Czeski Raj i skalne miasta - Rysy od strony słowackiej - Karpaty Ukraińskie: Czarnohora, Gorgany, Świdowiec

Łazik

integracja turystyczna

Szwajcaria Kaszubska         Krutynia         Tatry Wysokie         Ukraina         Szwajcaria Czeska i Saksońska         planowane integracje

21-25.08.2021 Żuławy i Mierzeja Wiślana (integracja rowerowa i wypoczynek, 5 dni, 212 km)

Zapraszamy na wakacyjną wyprawę rowerową najpiękniejszymi trasami rowerowymi w Polsce.

W sierpniu, gdy pogoda jest najbardziej pewna, a woda w morzu ciepła, wybierz się z nami na 5-dniową wycieczkę rowerową na Mierzeję Wiślaną i Żuławy.

Najpiękniejszymi rowerowymi trasami w Polsce przejedziemy ponad 200 km, będziemy zwiedzać i relaksować się na plaży.

Nasza trasa wiedzie malowniczo przez płaskie tereny, bezpiecznymi trasami rowerowymi EuroVelo 10 i częściowo szlakiem Green Velo. Pojedziemy wzdłuż Bałtyku, przez Wysoczyznę Elbląską, Mierzeję Wiślaną i Żuławy. Dotrzemy do granicy z Rosją, zwiedzimy Krynicę Morską, Tolkmicko, zamek krzyżacki w Malborku i starówkę w Gdańsku. Dla chętnych rejs statkiem do Fromborka lub przażdżka Żuławską Koleją Wąskotorową.

Jeździmy na lekko. Nocujemy w jednym miejscu w doskonałej lokalizacji w Sztutowie w komfortowych warunkach w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 2 km od plaży, a do naszej dyspozycji zewnętrzny basen, miejsce na ognisko z drewnem na wieczorne integracje oraz w pełni wyposażona kuchnia.

Czy wiesz, że...

Żuławy Wiślane to kraina położona w delcie Wisły. Są to najmłodsze tereny Polski. Kilka tysięcy lat temu była tutaj zatoka morska, która stopniowo wypełniała się osadami rzecznymi. To właśnie tu w Polsce występują depresje - obszary położone poniżej poziomu morza. Depresje zajmują około 30% powierzchni tego terenu! Dlatego stale trzeba odwadniać teren - stąd niezliczona ilością kanałów, pomp i rowów melioracyjnych. Tereny zasiedlali Mennonici, ludzie bardzo pracowici, którzy potrafili zagospodarować obszary zalewowe. Pozostało po nich wiele pamiątek architektonicznych.

PLAN WYPRAWY

Dzień 1 (sobota, 21 sierpnia, 56 km): Tolkmicko (baszta, wieża widokowa) - Green Velo Wschodni Szlak Rowerowy - Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej - EuroVelo 10 - Żuławy Wiślane - Sztutowo (plaża)

Dzień 2 (niedziela, 22 sierpnia, 74 km): EuroVelo 10: Sztutowo - Krynica Morska (latarnia, molo, plaża) - Piaski - Sztutowo. Możliwość skrócenia dystansu. Dla chętnych rejs promem z Krynicy Morskiej do Fromborka i z powrotem.

Dzień 3 (poniedziałek, 23 sierpnia, 32 km): EuroVelo 10: Sztutowo - Stegna (plaża) - Jantar - Mikoszewo (plaża) - Rezerwat Mewia Łacha - przeprawa promem - Wyspa Sobieszewska - Rezerwat Ptasi Raj, Gdańsk. W drugiej części dnia dla chętnych dojazd naszym autokarem do Gdańska i zwiedzanie Starego Miasta (około 3 godziny) lub powrót do Sztutowa i czas wolny.

Dzień 4 (wtorek, 24 sierpnia): czas na relaks na plaży i indywidualne zwiedzanie okolicy (obóz Stutthof, przejażdżka koleją wąskotorową do Mikoszewa, rezerwat ornitologiczny Kąty Rybackie).

Dzień 5 (środa, 25 sierpnia, 50 km): EuroVelo 10: Sztutowo - Żuławy Wiślane - Nowy Dwór Gdański - Malbork (zamek krzyżacki) 

Foka w rezerwacje Mewia Łacha - Mikoszewo

Foka w rezerwacje Mewia Łacha - Mikoszewo

KWESTIE ORGANIZACYJNE

 

Zbiórka: Warszawa, Plac Bankowy, w nocy z piątku na sobotę, 20.08.2021, godz. 23:00.

Powrót do Warszawy na Plac Bankowy w środę, 25.08.2021 około godz. 23:00.

 

Do wyjazdu należy się odpowiednio przygotować, zadbać o stan techniczny i wyposażenie roweru oraz być przygotowanym kondycyjnie do przejechania 50-60 km w ciągu dnia.

Koszt integracji rowerowej wynosi 780 PLN i obejmuje:

- przejazdy komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Tolkmicko oraz Malbork - Warszawa,

- przejazd autokarem na zwiedzanie Gdańska,

- transport rowerów na specjalnej przyczepie rowerowej,

- 4 noclegi w ośrodku zdrowotno-wypoczynkowym SPA z pościelą w 2-osobowych pokojach z łazienkami w Sztutowie, w każdym pokoju TV, czajnik, lodówka, 2 km od plaży,

- 4 śniadania w formie bufetu,

- ubezpieczenie NNW na 5 dni w Signal Iduna Polska TU S.A.,

Nocleg w Sztutowie

- ognisko, zewnętrzny basen, w pełni wyposażona kuchnia, zachody słońca na plaży

- mapki, zwiedzanie, piękne widoki, relaks na plaży, rowerową przygodę oraz integrację w fajnej grupie.

Powyższa kwota nie obejmuje pozostałych posiłków w trakcie wycieczki oraz biletów wstępu do zwiedzanych miejsc. W miejscu naszego noclegu jest w pełni wyposażona kuchnia, w której można samodzielnie przygotowywać posiłki, wyremontowane w 2021 roku pokoje  z  nowym wyposażeniem. W najbliższej okolicy supermarket i liczne restauracje. Możliwość skorzystania za dopłatą z bani ruskiej i innych usług SPA oraz zabiegów ozonoterapii.

Jeżeli masz ochotę na nadmorską rowerową przygodę wypełnij formularz zgłoszeniowy lub wyślij wiadomość na e-mail podając

imię, nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.

Integracja Turystyczna - tel. 511 449 244, integracja.turystyczna@gmail.com