Łazik - integracja turystyczna - Czarna Hańcza - Czeski Raj i skalne miasta - Rysy od strony słowackiej - Karpaty Ukraińskie: Czarnohora, Gorgany, Świdowiec

Łazik

integracja turystyczna

Słowacki Raj         Bory Tucholskie         Szwajcaria Czeska i Saksońska         Tatry Wysokie         Ukraina         planowane integracje

17-18.07.2021 Szwajcaria Kaszubska (integracja rowerowa, 2 dni, 88 km)

W letni weekend zapraszamy na wyprawę rowerową na Kaszuby.

Wieżyca

Krajobraz jak z bajki!

Latem czeka Cię fantastyczna podróż rowerowa przez idylliczny krajobraz Kaszub,  pośród "tysiąca" modrych jezior, wysokich, zielonych pagórków, pokrytych pachnącymi łąkami i gęstymi lasami. Z naszą łazikową ekipą będziesz mógł podziwiać rozległe widoki na przesmyku między jeziorami Raduńskim Dolnym i Górnym, największymi na Pojezierzu Kaszubskim, a także z wysokiej na 329 metrów Wieżycy, najwyższego szczytu nie tylko w Północnej Polsce, ale i na całym Niżu Europejskim. Wieczorem wypoczniesz w hoteliku, w położonych nad czterema jeziorami Kartuzach.

Szwajcaria Kaszubska to kraina odznaczająca się wielką urodą krajobrazu, urozmaiconego dodatkowo różnorodnymi zabytkami i atrakcjami.

Naszą rowerową przygodę w tej urokliwej krainie rozpoczniemy od miejscowości Wdzydze nad jeziorem Radolnym we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym.

Podążając niezwykle malowniczymi szlakami biegnącymi przez wzgórza, lasy, pola i wzdłuż jezior podziwiać będziemy piękno natury i niesamowite widoki.

Zobaczymy między innymi piękną panoramę z wieży widokowej w Wieżycy oraz Dom do Góry Nogami w Szymbarku, którego zwiedzanie zawróci nam w głowach i pozostanie na długo w pamięci.

Trasa o średnim poziomie trudności z wieloma podjazdami i zjazdami głównie ścieżkami leśnymi, szlakami rowerowymi i drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu. Planowane są postoje nad licznymi jeziorami i relaks na plaży.

Szymbark (Dom do Góry Nogami)

Jeździmy na lekko tylko z niezbędnym bagażem. Rzeczy pozostawione w autokarze będą do naszej dyspozycji w miejscu noclegu. Nocujemy w hotelu w Kartuzach w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami.

PLAN WYPRAWY

Dzień 1 (sobota, 17 lipca, 55 km): Wdzydze - Jezioro Radolne (plaża, wieża widokowa) - Wdzydzki Park Krajobrazowy - Lizaki - Jezioro Osuszyno (plaża) - Kościerzyna - Jezioro Gałęźne (plaża) - Sikorzyno (Dwór Wybickich) - Kaszubski Park Krajobrazowy - Szymbark (Dom do Góry Nogami) - Wieżyca (328 m, wieża widokowa) - Jezioro Ostrzyckie (plaża) - Ostrzyce - Kosy - Ławka Asesora (punkt widokowy) - Jezioro Karczemne - Kartuzy

Dzień 2 (niedziela, 18 lipca, 33 km): Kartuzy - Jezioro Klasztorne Małe (Wyspa Łabędzia) - Kaszubski Park Krajobrazowy - Łapalice (zamek) - Jezioro Białe - Chmielno (Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów) - Jezioro Kłodno (plaża) - Jezioro Raduńskie Dolne - Stare Czaple - Smokowo - Stężyca - Jezioro Raduńskie Górne (plaża)

KWESTIE ORGANIZACYJNE

 

Zbiórka: Warszawa, Plac Bankowy, w nocy z piątku na sobotę, 16.07.2021, godz. 23:30.

Powrót do Warszawy na Plac Bankowy w niedzielę, 18.07.2021 około godz. 22:30-23:30.

 

Do wyjazdu należy się odpowiednio przygotować, zadbać o stan techniczny i wyposażenie roweru oraz być przygotowanym kondycyjnie do przejechania 40-60 km każdego dnia.

Koszt integracji rowerowej wynosi 370 PLN i obejmuje:

- przejazdy komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Wdzydze oraz Stężyca - Warszawa,

- transport rowerów na specjalnej przyczepie rowerowej,

- nocleg w hotelu z pościelą w 2 i 3-osobowych pokojach z łazienkami,

- ubezpieczenie NNW na 2 dni w Signal Iduna Polska TU S.A.,

- mapki, zwiedzanie, piękne widoki, relaks na plaży, rowerową przygodę oraz integrację w fajnej grupie.

Powyższa kwota nie obejmuje posiłków w trakcie wycieczki oraz biletów wstępu do  zwiedzanych miejsc. W trakcie wycieczki będziemy w miejscach gdzie są liczne sklepy i restauracje, będzie czas na zakupy i posiłek.

Nocleg w hotelu w Kartuzach

Jeżeli masz ochotę na rowerową przygodę na Kaszubach wypełnij formularz zgłoszeniowy lub wyślij wiadomość na e-mail podając

imię, nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.

Integracja Turystyczna - tel. 511 449 244, integracja.turystyczna@gmail.com