Łazik - integracja turystyczna - Czarna Hańcza - Czeski Raj i skalne miasta - Rysy od strony słowackiej - Karpaty Ukraińskie: Czarnohora, Gorgany, Świdowiec

Łazik

integracja turystyczna

 Słowacki Raj         Bory Tucholskie         Szwajcaria Czeska i Saksońska         Tatry Wysokie         Ukraina         planowane integracje

??-??.0?.202? Wda - zakręcona rzeka (spływ kajakowy, 44 km, 2 dni)

W ???? weekend zapraszamy na 2-dniowy spływ kajakowy szlakiem Wdy przez Kociewie i Wdecki Park Krajobrazowy w Borach Tucholskich.

W ???? weekend wybierz się z nami w Bory Tucholskie! To idealny teren do uprawiania turystyki kajakowej.  Popłyniemy silnie meandrująym szlakiem Wdy przez piękne przełomy, malownicze zakola, mijając wysokie zalesione brzegi.  Najpiękniejszy odcinek rzeki podziwiać będziemy na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu przyrody Krzywe Koło w Pętli Wdy. Szlak Wdy jest stosunkowo łatwy, a szybki nurt ułatwia wiosłowanie.

Czy wiesz, że...

Krzywe Koło w Pętli Wdy to niezwykłe uroczysko. Wzięło swą nazwę od kształtu Wdy, która otacza teren tworząc prawie wyspę; pozostał tylko 4-metrowy przesmyk między odnogami rzeki. Teren otoczony przez Wdę stanowi enklawę żyznych lasów, rzadkich roślin i ostoję dzikich zwierząt. Miejscowa ludność nazywała dawniej to miejsce Paradyżem, czyli po prostu Rajem.

Uwaga - na trasie spływu BRAK PRZENOSEK

PLAN SPŁYWU

Dzień 1 - sobota, ??.0?.202?, 23 km, 6 h: 

Wdecki Młyn - Żurawki (10 km) - Łuby (15 km) - Rezerwat Krzywe Koło w Pętli Wdy - Błędno

Dzień 2 - niedziela, ??.0?.202?, 20 km, 5 h 30 min:

Błędno - Wdecki Park Krajobrazowy - Stara Rzeka - Tleń

Kwestie organizacyjne:

Zbiórka i wyjazd: Warszawa, Plac Bankowy, w nocy z piątku na sobotę, ??.0?.202?, godz. 0:30.

Powrót do Warszawy na Plac Bankowy w niedzielę, ??.0?.202? około godz. 22:00-23:00.

Płyniemy kajakami 2-osobowymi typu Sprinter, do kajaków bierzemy tylko niezbędne rzeczy, reszta bagażu będzie do naszej dyspozycji po zakończonym spływie. Nocujemy w ośrodku wypoczynkowym, blisko rzeki w pokojach z pościelą i łazienką.

Należy pamiętać o wodoszczelnych workach, przyda się również wodoszczelne etui na komórkę i aparat fotograficzny, a także nakrycie głowy, kurtka przeciwdeszczowa, balsam do opalania z wysokim filtrem, środek na komary, a na wieczór ciepła bluza, długie spodnie i pełne buty.

Koszt spływu kajakowego wynosi ??? PLN i obejmuje:  

- przejazdy komfortowym autokarem na trasie: Warszawa - Bory Tucholskie - Warszawa,

- lokalne przejazdy oraz transfer bagażu do miejsca noclegu,

- wynajęcie na 2 dni dwuosobowych kajaków z kamizelkami asekuracyjnymi,

- transport kajaków na miejsce spływu i po zakończeniu spływu w sobotę i niedzielę,

- nocleg z pościelą w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami,

- 3 posiłki: wypasione śniadanie w formie szwedzkiego stołu w sobotę przed spływem, dwudaniowy obiad w sobotę, wypasione śniadane w formie szwedzkiego stołu w niedzielę,

- relaks na piaszczystej plaży nad jeziorem Żur,

- wieczorna integracja przy ognisku,

- ubezpieczenie NNW na 2 dni w Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A

Powyższa kwota nie obejmuje pozostałych posiłków: kiełbaski i dodatki na sobotnie ognisko (w autokarze i w miejscu noclegu dostępna jest lodówka, sklep spożywczy oddalony o 650 m) oraz niedzielnego obiadu przed drogą powrotną (20 PLN).

Uwaga! Trasa spływu jest malownicza, łatwa i bez przenosek dla osób preferujących spokój, relaks i kontakt z naturą.

Jeżeli masz ochotę na relaksacyjny spływ kajakowy wypełnij formularz zgłoszeniowy lub wyślij wiadomość na e-mail podając imię, nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu

Integracja Turystyczna - tel. 511 449 244, integracja.turystyczna@gmail.com