Łazik

integracja turystyczna

Nadbużański Park Krajobrazowy      Morawski Kras      Narwiański Labirynt      Czarnohora i Gorgany      Wel      Bornholm      strona główna

02-03.09.2017 Puszcza Piska i Mazurski Park Krajobrazowy (integracja rowerowa, 87 km, 2 dni, 22 osoby)

Rowerem wśród mazurskich jezior - aktywny wypoczynek w letni wrześniowy weekend.

Puszcza Piska to największy kompleks leśny na Mazurach i jedno z najpięknieszych miejsc Polski.

Urokliwe mazurskie wioski, zabytkowe regionalne zabudowania, malownicze jeziora i dzikie leśne zakątki.

Puszcza Piska - różnorodność roślin i zwierząt, liczne bagna i mokradła, meandrujące rzeki, to tylko nieliczne elementy tej niezwykłej krainy. Warto poznawać różne jej zakątki ze względu na ich niepowtarzalny urok oraz bogatą florę i faunę.

Puszcza Piska to miejsce, w którym można wsłuchać się w głos natury. Miłośnicy przyrody na pewno znajdą tutaj coś dla siebie. Wielka Knieja otwiera się dla wszystkich ludzi rozsądnych, żyjących aktywnie, a przede wszystkim - szanujących naturę. Udostępnia wiele szlaków pieszych, rowerowych, konnych czy narciarskich, na których nierzadko spotkać można jej dzikich  mieszkańców.

Przez Puszczę przepływają dwie, znane ze szlaków wodnych, rzeki Mazur: Krutynia oraz Pisa, dziko meandrująca wśród południowo-wschodnich granic Kniei. Puszcza Jańsborska, bo tak dawniej nazywano Puszczę Piską, jest również "rajem" dla fotografów.

Do odkrywania na rowerze najpięknieszych zakątków Puszczy Piskiej zachęca duża ilość szlaków rowerowych wytyczonych po leśnych ścieżkach wśród licznych jezior, przez malownicze mazurskie wioski, pola i łąki. Pojedziemy wzdłuż największego jeziora w Polsce - Śniardwy, w miejscu zwanym Niedźwiedzi Róg delektować się będziemy przepięknymi widokami na jezioro oraz znajdujące się na nim wyspy Pajęczą i Czarci Róg.

W trakcie wycieczki zobaczymy ciekawą śluzę Karwik o długości 45 metrów na kanale Jeglińskim, odwiedzimy też Wejsuny z neogotyckim kościołem, w którym znajdują się zabytkowe organy. Będzie też oczywiście czas na odpoczynek na plaży na jeziorach Wiartel oraz Brzozolasek. Zwiedzimy również zabytkowe miasteczko Pisz z wieżą ciśnień zbudowaną w 1907 roku, Muzeum Ziemi Piskiej oraz Basztą.

Pisz, Pisa i Jezioro Roś

Nocujemy w Piszu, gdzie dodatkowo do aktywnego wypoczynku i relaksu zachęcać będzie mała odległość od plaży i jeziora Roś.

Zaplanowane na 2 dni trasy rowerowe są dość łatwe na przeważającej części i nie są zbyt długie.

Będziemy podążać szlakami rowerowymi, ścieżkami leśnymi, lokalnymi dróżkami i drogami asfaltowymi. Dystans około 40-45 km rozłożony na 5-6 godzin w spokojnym, turystycznym tempie nie powinien sprawić trudności nawet osobom z średnim przygotowaniem kondycyjnym.

                          Plan wycieczki rowerowej:

Pisz, rynek

Dzień 1 - sobota, 02.09.2017, 45 km, 6 h,

Mazurski Park Krajobrazowy i Puszcza Piska

Pisz - Karwik (śluza) - Niedźwiedzi Róg (punkt widokowy) - Jezioro Śniardwy - Końcewo - Wejsuny - Jezioro Wejsunek - Snopki - Pisz

Po zakończonej wycieczce możliwość skorzystania z kajaka lub roweru wodnego na jeziorze Roś.

Dzień 2 - niedziela, 03.09.2017, 42 km, 5 h, Puszcza Piska - dookoła jeziora Pogubie Wielkie

Pisz - Pogobie Średnie - Pogobie Tylne - Kulik (leśniczówka) - Wiartel - Wiartel Mały - Jezioro Wiartel (plaża) - Jabłoń - Jezioro Brzozolasek (plaża) - Pisz

W niedzielę przed wycieczką rowerową możliwość opłynięcia kajakiem jeziora Roś lub skorzystania z rowerów wodnych.

Kwestie organizacyjne:

Zbiórka i wyjazd: Warszawa, Plac Bankowy, sobota, 02.09.2017, godz. 6:30.

Dojazd do miasta Pisz około 3 godziny.

Powrót do Warszawy na Plac Bankowy w niedzielę, 03.09.2017 około godz. 21:00-22:00.

Koszt wycieczki wynosi 250 PLN i obejmuje:

- przejazdy komfortowym autokarem na trasie Warszawa - Pisz - Warszawa,

- wynajęcie na 2 dni rowerów trekkingowych (rowery z 2013 roku, w bardzo dobrym stanie, damskie i męskie, koła 26 i 28 cali, bagażnik, amortyzator, błotniki),

- nocleg z pościelą nad Pisą lub nad jeziorem Roś w 2, 3 i 4-osobowych pokojach z łazienką!

- ubezpieczenie NNW na 2 dni na 10000 PLN w Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,

- przygodę na rowerach oraz wieczorną integrację w fajnej grupie

(przy ognisku nad rzeką / jeziorem lub na mieście),

- zwiedzanie miasteczka Pisz i odpoczynek na plaży,

- kajaki i rowery wodne na jeziorze Roś!

Dla uczestników integracji rowerowej do dyspozycji będą kajaki oraz rowery wodne w sobotę po godz. 17:00 i w niedzielę do 11:00.

Powyższa kwota nie obejmuje wyżywienia. Dla chętnych: obiad w sobotę (zupa i drugie danie) - 16 PLN, śniadanie w niedzielę - 12 do 15 PLN.

Obiad w drodze powrotnej (regionalne kurpiowskie przysmaki) - 20 PLN.

Jeżeli masz ochotę na aktywny weekend wypełnij formularz zgłoszeniowy lub wyślij wiadomość na e-mail integracja.turystyczna@gmail.com podając imię, nazwisko oraz numer telefonu.

Integracja Turystyczna - tel. 881 032 210, 511 449 244, integracja.turystyczna@gmail.com