Łazik

integracja turystyczna

strona główna 

23-27.08.2017 Bornholm - rowerowy klasyk (integracja rowerowa, 5 dni, 235 km)

Perła Bałtyku, Majorka Północy, Słoneczna Wyspa – tak często nazywana jest duńska wyspa w południowo-zachodniej części Bałtyku, która oddalona jest od polskiego wybrzeża o niecałe 100 km. Bornholm liczy około 44 tys. mieszkańców, a długość linii brzegowej to 158 km. Odległość między skrajnymi punktami z północy na południe to ok. 40 km, a ze wchodu na zachód ok. 30 km. Klimat na wyspie jest łagodny z charakterystyczną niewielką ilością opadów. Bornholm przyciąga wspaniałą przyrodą, na północy majestatyczne klify oraz ruiny średniowiecznego zamku Hammershus, w centrum las Almindingen – jeden z największych obszarów leśnych w Danii, na wschodzie malownicze miasteczka nad brzegiem morza, a na południu kilometry piaszczystych plaż.

Zapraszamy na Bornholm – rowerową wycieczkę po wyspie. 

Na wyspie znajduje się sieć dobrze przygotowanych ścieżek rowerowych. Większość z nich pokryta jest nawierzchnią asfaltową oraz szutrową. Trasy rowerowe znajdują się w odpowiedniej odległości od ruchu drogowego, co sprawia, że zwiedzanie Bornholmu na rowerze jest bezpieczne i przyjemne. Łączna długość wszystkich tras rowerowych wynosi 235 km!

Na odwiedzenie rowerem wszystkich najciekawszych i najpiękniejszych miejsc wystarczy 5 dni,  a tam gdzie rowerem nie można dojechać docieramy pieszo.

Dzień 1: Nexø – Arsdale – Svaneke (10 km) – Gudhjem (26 km) – Osterlars – Arsballe – Knudsker – Rønne (55 km)

Dzień 2: Rønne – Nyker – Klemensker – – Helligdommen – Allinge zamek Hammershus – Vang – Jons Kapel – Hasle Rønne (60 km)

Dzień 3: Rønne – Vestermarie – las Almindingen (15 km) – Paradisbakkerne – Aakirkeby – Nylars – Rønne (70 km)

Dzień 4: czas wolny (odpoczynek na plaży, zakupy, zwiedzanie indywidualne)

Dzień 5: Rønne – Arnager – wydmy Dueodde – Snogebæk – Balka – Nexø (50 km)

Trasy na każdy dzień zostały tak zaplanowane, aby codziennie zwiedzać inne miejsca. Jeździmy prawie wyłącznie szlakami rowerowymi i w ciągu 5 dni zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje naturalne: najpiękniejsze widoki, klify, formacje skalne, doliny, jeziora, największy wodospad, wydmy, najpiękniejsze plaże i najciekawsze obszary leśne oraz wybrane atrakcje antropogeniczne: zamek, muzea, kościoły-rotundy, wiatraki, wędzarnie, fabryki i inne. Będziemy we wszystkich najciekawszych i największych miastach. Zakupy będziemy robić na ogół w większych, tańszych marketach, ale skorzystamy również z fiskebuffet, czyli szwedzkiego stołu. Po opłaceniu rachunku możemy najeść się do syta wszystkim, co wystawione jest na stole, czyli ryby przyrządzone na wiele różnych sposobów w tym słynne bornholmskie śledzie, a także owoce morza i inne specjały (np. pyszne krewetki).

Dlaczego warto jechać ?

- sierpień to najcieplejszy miesiąc na Bornholmie

- wszystkie najważniejsze atrakcje i najpiękniejsze widoki

- niezapomniana rowerowa przygoda

- wszystko dobrze zaplanowane i bez błądzenia

- piękne zachody słońca na plaży

- integracja w fajnej grupie

- takie same koszty jak w poprzednich latach 

Zobacz jak było do tej pory - wyjazd numer: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11

bornholm-rowerowy@wp.pl